Vítejte na stránkách věnovaných akvaristice

o       Správné použití sera filtračních materiálů

Akvarijní voda se zbytky krmiv,
částmi rostlin, výměšky ryb a
ostatní zákaly vody

1 sera filtrační vata

 

Mechanické čištění vody

sera filtrační média zadržují hrubé nečistoty a plovoucí látky

2 sera biovata

 

3 sera super aktivní uhlí

 

Jedovaté látky a barviva jsou absorbovány

4 sera biopur

 

Biologické čištění vody

Filtrační média pro usazení čisticích bakterií 

Amonium/amoniak (NH4/NH3)

nitrit (NO2)

nitrát (NO3)

5 sera siporax

 

Čistá voda
 

 V závislosti na konstrukci filtru mohou být filtrační média umístěna také vedle sebe. Ušetří se  místo, jako na str. 8.1 u sera Bio-Innenfilter.

  

§         biologická

·         sera siporax® 15mm

o       sera siporax je biologické filtrační médium pro všechny vnitřní, vnější a ondánové filtrační systémy v akváriích i zahradních jezírcích. 1 litr filtračního média sera siporax nabízí tolik plochy pro usazení čistících bakterií jako např. 34 litrů keramického filtračního materiálu. 1 litr filtračního média sera siporax tak zajistí více než 200 litrů křišťálové a biologicky čisté akvarijní vody. Sera siporax se výtečně hodí i do malých filtrů.  Použijte sera biovatu a sera filtrační vatu jako předfiltrační média, předejdete tím zanesení hrubými nečistotami. Sera siporax nabízí anaerobním bakteriím extrémně vysoký podíl otevřených pórovitých struktur. Tím je umožněno ideální zásobování bakterií živinami a nepatrným množstvím čerstvé vody. Uvnitř pórovitých struktur panují podmínky chudé na kyslík, čímž jsou bakterie podněcovány ke štěpení nitrátu, aby získaly dostatek kyslíku. Výsledkem nepřetržitého odbourávání nitrátu je akvarijní voda s jen velmi nízkým obsahem nitrátů.

 

  

 

 

 

 


 

Velikost balení

Kód zboží

sera siporax® 15 mm

1000 ml

08472

sera siporax® 15 mm

10 l

08474


sera siporax® 15 mm

50 l

08475

 

 §         biomechanická

·         sera biopur

o        sera biopur nabízí optimální životní podmínky pro bakterie vyžadující kyslík a tvoří šlem. Tyto nitrifikační bakterie potřebují velký, hrubý, ne však příliš porózní povrch. Velký průřez vnitřního prostoru trubiček zajišťuje optimální průtok vody a umožňuje dlouhou životnost filtru. Před prvním použitím musí být sera bipour důkladně proprán. Pro filtraci sladké, slané a rybniční vody. 

 

Velikost balení

Kód zboží

sera biopur

750 g

08420

 

 

·         sera biopur forte

o       Pro biologickou a mechanickou filtraci všech sladkovodních akvárií. Extrémně velká poréznost vytváří optimální životní podmínky pro nitrifikační bakterie a ostatní mikroorganismy. Před prvním použitím musí být sera biopur forte pečlivě proprán.

 

 

Velikost balení

Kód zboží

sera biopur forte

0,8 l

08422

 

 

·         sera filtrační vata syntetická jemná nebo hrubá

o       sera biovata pro biomechanickou předfiltraci účinně zadržuje hrubé nečistoty. Tím chrání následující filtrační média před hrubým znečištěním a zvyšuje tak biologickou efektivnost filtru. sera biovata slouží navíc jako ideální médium pro tření a jako úkryt pro mladé rybky. Pro filtraci sladké, slané a rybniční vody.

 

 

Velikost balení

Kód zboží

sera biovlákna jemná

40 g

08450

sera biovlákna hrubá

40 g

08452

sera biovlákna hrubá

400 g

08454

 

§         ostatní

·         sera filtrační vata bílá

o        sera filtrační vata pro mechanickou předfiltraci se skládá ze stabilních vláken, která zadrží jemnější nečistoty po dlouhou dobu, aniž by se slepila dohromady. sera filtrační vatu lze několikrát vyprat. Pro filtraci sladké a slané vody.

 

 

 

Velikost balení

Kód zboží

sera Filtrační vata

100 g

08460

sera Filtrační vata

250 g

08463

sera Filtrační vata

500 g

08466

 

 

·         sera aktivní uhlí

o       Absorbuje jedovaté látky a barviva z akvarijní vody rychle a spolehlivě. Žluté zbarvení vody zmizí. Voda je křišťálově čistá. sera super aktivní uhlí neovlivňuje hodnotu pH. sera super aktivní uhlí neobsahuje fosfáty ani nitráty. Po ukončené léčbě byste měli krátce zvýšit podíl sera super aktivního uhlí ve filtru. Před použitím léčiv sera super aktivní uhlí odstraňte z filtru. Jinak budou účinné látky léčiv okamžitě absorbovány. sera super aktivní uhlí zůstává díky své velké ploše aktivní po dobu 6 týdnů. Pro filtraci sladké a slané vody.

 

 

Velikost balení

Kód zboží

sera super aktivní uhlí

250 g

08400

sera super aktivní uhlí

1000 g

08405

 

·         sera rašelina

o       sera super peat (rašelina) dodává do akvarijní vody cenné huminové kyseliny a stopové prvky. sera super peat snižuje v závislosti na předchozích hodnotách uhličitanovou tvrdost a hodnotu pH. Hodnoty jsou po dlouhou dobu udržovány na konstantní úrovni v mírně kyselé oblasti. Ryby z tropických měkkých vod se tak cítí lépe. sera super peat brzdí růst plísní, bakterií a řas. sera super peat použijte místo sera super aktivního uhlí. sera super peat je vhodný k úpravě vody při odchovech a také při nízké uhličitanové tvrdosti (kH).

 

 

Velikost balení

Kód zboží

sera super rašelina

500 g

08410

 

·         sera phosvec granulát

o       Fosfát je důležitou živinou pro rostliny, je však požadován pouze v malém množství. Jeho hromadění často způsobuje problémy s řasami. sera phosvec granulát odstraňuje fosfát snadno a rychle s dlouhodobým účinkem. V závislosti na velikosti akvária a zatížení vody zůstává granulát aktivní až 3 měsíce. Pro filtraci sladké a slané vody.

   

·         sera sáčky na filtrační média

o       sera sáčky na filtrační média jsou k dostání ve 2 velikostech a jsou vhodná pro sera biopur, sera biopur forte, sera super aktivní uhlí, sera super paet, sera phosvec granulat atd.

 

Velikost balení

Kód zboží

sera sáčky na filtrační média

Nr. 1

08490

sera sáčky na filtrační média

Nr. 2

08492

.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one